Bitwa o Shire – zgłoszenia na Grę Główną

Przyjmujemy zgłoszenia do Gry Głównej „Bitwa o Shire” – dwudniowego larpa podsumowującego konwent Fornost!

Przez splot nieszczęśliwych zdarzeń, które miały miejsce w ostatnich latach, nad Śródziemiem znów zawisło wielkie niebezpieczeństwo. Rok po upadku gwiazdy na wioskę Gwaihir, siły zła uderzają na Arnor i Gondor. Jako pierwsza, pomimo rozłamu wśród plemion, na Minas Tirith rusza armia Easterlingów, dowodzona przez Szarego Króla i Kult Upiornego Drzewa. W odpowiedzi oddziały Majara zwanego Władcą Północy uderzają na Fornost. Gdy armie Arnoru i Gondoru zostają związane walką na północy i południu, z Gór Mglistych wyrusza smok Kalariagon wraz z oddziałami i kieruje się w stronę Shire oraz Bree. Pewny zwycięstwa smok wysyła posłów, którzy wzywają władców miast na negocjacje. Ale w jakim celu?

Na wschód od Bree, niedaleko gościńca i nieopodal Wzgórz Kurhanowych, zostaje założony tymczasowy obóz. Na rokowania przybywają przedstawiciele smoczej armii – fanatyczni kapłani, krwiożerczy wojownicy, dzicy Dunlandingowie. Po drugiej stronie negocjacyjnego stołu zasiadają wysoko postawieni przedstawiciele Shire, Bree, a nawet delegacja z Fornostu. Na czas pertraktacji zostaje ogłoszone zawieszenie broni, jednak wszyscy zdają sobie sprawę, że zaledwie o dzień drogi stacjonują smocze oddziały, gotowe do rozpoczęcia rzezi słabo ufortyfikowanych miast. Na miejscu widziano również wszelkiej maści wichrzycieli, spekulantów, handlarzy, a nawet elfów i krasnoludów. Chodzą słuchy, że nieopodal pojawiły się oddziały najemników – ale komu służą?

W przeddzień bitwy o Shire cała kraina zamiera w pełnym napięcia oczekiwaniu, a pobliskie Wzgórza Kurhanowe spowija gęsta mgła. Nadchodzące dni zdecydują o dalszym losie Eriadoru, a może i całego Śródziemia.

 

Zachęcamy wszystkich graczy planujących wziąć udział w Bitwie o Shire o wysyłanie zgłoszeń indywidualnych lub grupowych do 6 grudnia 2015 roku. Wiadomości przyjmujemy pod adresem graglowna@gmail.com.

Zgłosić swój udział w Grze Głównej można na kilka sposobów:

1. czekamy na pomysł na własną postać z proponowaną historią postaci, celami i ewentualną przynależnością do którejś z frakcji,

2. można zgłosić chęć kontynuowania postaci, która wystąpiła już na GG Fornostu. Prosimy o zarysowanie motywów i celów postaci,

3. można też wysłać nam prośbę o przydzielenie gotowej postaci z określeniem czy ma być to postać walcząca czy niewalcząca, knująca czy prostolinijna,

4. czekamy też na zgłoszenie chęci wystąpienia jako npc walczący lub tworzący klimat (oferta mocno ograniczona, nasze gry opierają się raczej na postaciach grających).

Nowych graczy prosimy też o określenie swojego doświadczenia w larpowaniu. Dla każdego dopasujemy odpowiednią postać! 🙂