Gadżety Fornostowe 2018

Jak co roku Fornost oferuje serię gadżetów do zamówienia przed konwentem. Dzieki ciężkiej pracy Artysty i Zosi z radością prezentujemy nowe logo!

Zamówienia składać możecie na maila kuba.wasielak@gmail.com do niedzieli, 22 lipca. Po tym terminie zamówienie nie będzie możliwe!

W treści maila wpiszcie wybrane gadżety, ich rozmiar oraz kolor. Odbiór i płatność – na konwencie!

Jak w poprzednich latach, nadruk będzie znajdywał się na plecach, natomiast z przodu pojawi się drobny napis Fornost 2018 Stary Las.

 

Dostępne gadżety i ubrania wraz z cenami.

Podkoszulki (czarne 30 zł, inne kolory 35 zł)

 

Bluzy (czarne 50 zł, inne kolory 55 zł)

Dziecięce (czarne 25 zł, inne kolory 30 zł)

Akcesoria drobne (25 zł)

 

Akcesoria większe (110 zł)

 

 

Zgłoszenia punktów programu

Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania propozycji punktów programu tegorocznego Fornostu. Formularz, przez który należy wysyłać zgłoszenia, znajduje się pod tym linkiem.

Masz pomysł na LARPa? Chciałbyś zorganizować ciekawe warsztaty? Lubisz organizować konkursy na różne tematy? A może masz jeszcze inny pomysł? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań Twoja odpowiedź brzmi “TAK” – to ogłoszenie jest skierowane właśnie do Ciebie! 🙂

Frakcje

Poniżej prezentujemy  frakcje, które pojawią się na grze. Poza krótkim wstępniakiem prezentującym każdą z nich oraz wyjaśnieniem czemu pojawi się ona w Starym Lesie, wskazany jest jej przywódca, do którego będą możecie się zgłaszać.

 

Pierwsze informacje na temat tegorocznej Gry Głównej!

GG będzie w tym roku nosiła tytuł „Stary Las” i lada dzień możecie spodziewać się pierwszego wstępniaka.

W tym roku nastąpiły pewne zmiany co do doboru postaci. Na grze przewidujemy pewną ilość frakcji, które będą miały możliwość rekrutacji graczy. Dzięki temu będziecie mieć większą swobodę w doborze towarzyszy gry, a jednocześnie liczymy na naprawdę zżyte i ciekawe grupy. Więcej informacji na ten temat już wkrótce.

Przedstawiamy także organizatorów tegorocznej Gry Głównej:

Zdjęcie użytkownika Fornost.
Bartłomiej „Artysta” Brózda
Zdjęcie użytkownika Fornost.
Jakub „Gandi” Wasielak
Zdjęcie użytkownika Fornost.
Marcin „Achos” Kozieł

Zdjęcie użytkownika Fornost.
Jakub „Komac” Komacki


Łukasz „Leszli” Szeląg

Mamy nadzieję, że 3-4 sierpnia gramy razem! 

 

Podsumowanie Fornostu 2017

Fornost X już za nami!

Jak wiadomo, rok fornostowiczów dzieli się na przed i po Fornoście. Nikt nie chce aby dobra zabawa zakończyła się zbyt szybko, z tego też powodu trwamy w konwentowej aurze jak najdłużej! Jednak najwyższa pora na podsumowanie!

W dniach 29.07 – 6.08 2017 ponownie już spotkaliśmy się w Łutowcu dzięki uprzejmości Szkoły Podstawowej Fundacji “Elementarz”. Tegoroczna odsłona konwentu była wyjątkowa, nie tylko ze względu na wspaniałe punkty programu, ale również dlatego, że była edycją jubileuszową – Fornost ma już 10(!!) lat! Tym samym zamknęliśmy pierwszą dekadę naszej działalności – w trakcie której konwent, który powstał jako szalony pomysł grupki znajomych tolkienistów, którzy zapałali miłością do LARPów, przekształcił się w wydarzenie zajmujące istotne miejsce na konwentowej mapie Polski.

DSC_0026

– X Fornost możemy nazwać ogromnym sukcesem. Nasz jubileusz świętowaliśmy w atmosferze historii, wspominków jak i anegdot związanych z poprzednimi edycjami. Te chwile umiliło nam spotkanie z wieloma osobami które odwiedziły nas specjalnie z tej okazji. Oczywiście nie można zapomnieć o torcie – co to za świętowanie bez tortu! Miło nam również poinformować, że tegoroczna edycja była największą w ostatnich latach – w Fornoście 2017 wzięło udział przeszło 130 osób!

Jako, że na przełomie miesięcy nigdy nie pada deszcz, a w tym roku 30 stopniowe temperatury nas wręcz rozpieszczały, dzięki czemu udało się zorganizować wszystkie zaplanowane punkty programu.

Z roku na rok Fornost stara się dostarczać swoim uczestnikom coraz to nowych rozrywek, z tego też względu nie zabrakło różnorodności. Stawialiśmy na nowe formy LARPowew ciekawych realiach, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Warto tutaj nadmienić, że gracze brali udział w LARPach takich jak:

“Wszyscy jesteśmy Kapitanami”, “Eschaton”, “Dzicz 2”, “Co Ty tu robisz?” oraz w największym dwudniowej grze głównej “Władca Północy”.

DSC_0026

Tegoroczna edycja obfitowała także w inne atrakcje takie jak warsztaty na których można było uszyć własny kaptur w stylistyce LARPowej czy umotać Ziarnuszkę. Co odważniejsi mogli spróbować swoich sił w warsztatach szermierki “Chcesz pokonać Aragorna?”. Nie zapominajmy o NanoLarpingu – który w naszym wydaniu był wspaniałą zabawą oraz uzupełnieniem dla klasycznych LARPów. Aby żadna minuta dobrej zabawy nie poszła na marne program uzupełniliśmy również o eventy: “Arenę Maximus”, konkurs Blizzardowski, Bring Your Own Pipe & Chill czy nocnym eventem “Idziemy expić”.  Przez cały czas trwania Fornostu działał Gamesroom, ponadto odbył się turniej gry wydawnictwa Rebel „Szeryf z Nottingham”.

DSC_0026

Czego oczywiście nie mogło zabraknąć to – conocne ogniska i wspólne śpiewanie.

A kiedy noc była już bardzo ciemna (“i pełna strachów!”), a część z nas szła na zasłużony odpoczynek, fornostowicze rozkładali się na kocykach – snuli spokojne opowieści i podziwiali spadające perseidy!

Wszyscy naładowaliśmy się pozytywną, fornostową energią i ruszamy z przygotowaniami kolejnej edycji, ale nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie podziękowali Wam Wszystkim – uczestnikom, bo to Wam Fornost zawdzięcza swój niepowtarzalny klimat! Szczególne podziękowania kierujemy do:

Gandiego – Za całokształt organizatorski,

Rynn – sprawowanie pieczy nad całością Fornostu i dodatkowo czuwanie, aby nic nie umknęło (bilans ofiar opublikujemy po otrzymaniu protokołów z Prokuratury Arnorskiej ;)) również za pieczę nad potworami,

Sophie – za zapewnienie Fornostowi jak zawsze znakomitej oprawy graficznej i wypożyczalnię jak i ogarnięcie karczmy,

Asi i Ariego – za współpracę ze sponsorami a Asi dodatkowo również za patronów,

Niny – za materiały promocyjne,

Leszliego – za ogarnięcie akredytacji i wielu spraw z tym związanych (na Fornoście kolejki praktycznie nie występują! :)),

Jaśka – za zaopiekowanie się helperami,

Helperów – za przeżycie zajmowania się nimi przez Jaśka,

Atu – za zapewnienie pierwszej (oraz kolejnych) pomocy medycznej,

Wszystkich organizatorów LARPów: Asi, Kamila , BLisa, Rynn, Niny, Roberta Jurczyka, oraz innych eventów: Sophie, Ponczo, Poro, Achos, Tehava, Kamil, Rynn, Kuba Zabierowski,

Pandy, Artysty, Achosa, Gandiego – za organizację jak zawsze epickiej Gry Głównej,

Tehavy – za opiekę nad Gamesroomem,

Katarzyny Rżosińskiej – za charakteryzację,

Wszystkich fotografów – za uwiecznienie Fornostu dla potomnych,

Wilka – za dobra natury (if you know what I mean),

Darka – za możliwość organizacji konwentu w Łutowcu oraz skrócony kurs krzyku szeptem ;).

 

I jeszcze raz Wam Wszystkim za znakomitą zabawę!

Fornostowe koszulki i gadżety 2017

Jak co roku już niezawodna Sophie przygotowała dla nas świetne logo, które znajdzie się na koszulkach, bluzach, torbach i innych gadżetach 🙂 Uwaga: występuje ono w dwóch wersjach!

Wersja z jeleniem i pająkiem będzie na koszulkach, koszulach i bluzach.

Wersja z samym herbem, ze względu na ograniczenia technologiczne, będzie na torbach, kocykach i gadżetach dziecięcych.

Zamówienia składać możecie na maila koszulki.fornost2017@gmail.com do wtorku, 18 lipca.Po tym terminie zamówienie nie będzie możliwe!

W treści maila wpiszcie wybrane gadżety, ich rozmiar oraz kolor. Odbiór i płatność – na konwencie!

19688148_10208840609401948_2044342909_o

19807634_10208908151050447_2048180102_o

 

oferta na strone1

oferta na strone 5 ijon torby

Dostępne gadżety i ubrania:

g7 oferta na strone kocyk

 

 

d1 d2 d3 d4 d5 d6 d7 d8 dz1 dz2 dz3 dz3a dz4 g1 g2 g3 g4 g5 g6 m1 m2 m3 m4 m5 m6 m7 m8

 

Program Fornostu

W ostatnich dniach pojawił się pełny program Fornostu.

Jako, że jest to konwent larpowy, w tym roku niemal każdego dnia uczestnicy będą mogli wcielić się w przeróżne postacie. Program jednak jest nastawiony na dużą różnorodność, do wyboru są larpy poważne, polityczne oraz nastawione przede wszystkim na lekką rozrywkę i zabawę, z dużą dawką dobrego humoru. Każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to, czy zawsze marzył o tym, żeby zostać kapitanem pirackiego statku, czy wysoko postawionym przedstawicielem frakcji różnych galaktyk.