Delegacja Namiestnika z Fornostu

-No, no , no… to rzeczywiście może być dla nas korzystne – powiedział Namiestnik, zrobił przerwę na kilka łyków wina i dodał – jeżeli nasi ludzie przechwycili by tego drewniaka, naprawdę by nas to *hic* wspomogło.
-Właściwie to nie drewniak, tylko ent… – odpowiedział doradca gładząc się po szatach.
-Czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Jestem pragmatykiem i niezależnie od nazewnictwa uważam, że jest to sprawa najwyższej wagi – Namiestnik opróżnił butelkę i odłożył ją na stół, po czym głęboko się zadumał. Po pewnym czasie znowu rzekł do doradcy – sam wiesz kogo tam trzeba posłać. Przekaż mu że ma dowolność w wyborze ludzi, a podskarbi dostał wytyczne co do przekazania środków. Na co czekasz? Śpiesz się, sprawa nie cierpi zwłoki.

Doradca wyszedł na dziedziniec pałacu namiestnikowskiego. Polecił stajennemu przygotować konia i przystanął na krużganku, przyglądając się drzewu stojącemu na środku placu. Wpadł w zadumę. „Może nie będzie to gwarantem wygrania tej wojny, ale na pewno bardzo nam to pomoże, oby się udało…”

Lubisz działać dla dobrej sprawy? Czujesz poczucie wyższego obowiązku? Uważasz, że Wolne Ludy powinny zatriumfować w Śródziemiu? Lubisz dobrze skrojone mundury i szanujesz emblemat gwiazdy? Ta frakcja to coś dla Ciebie!

Dowódcą wysłanej przez Namiestnika delegacji jest Piotr Mizer i do niego mogą zgłaszać się zamierzający wstąpić w jej szeregi.