Dojazd i lokalizacja

Pole namiotowe zlokalizowane jest w komercyjnym ośrodku wypoczynkowym, w Starym Sączu, nad brzegiem rzeki Poprad. Teren jest ogrodzony i strzeżony całą dobę.

Na polu namiotowym mieści się 7 domków wypoczynkowych (można je wynająć na czas Fornostu – więcej w dziale Akredytacje), zadaszony grill, miejsce na ognisko, dwa budynki sanitariatów (męskie i żeńskie), plac zabaw dla dzieci, no i oczywiście kilkaset metrów kwadratowych trawy pod namioty.
Ponadto na czas Fornostu postawiony zostanie duży namiot wraz z ławkami i stołami, w którym zlokalizowany będzie Games Room.

W najbliższej okolicy płynie rzeka Poprad (ok. 50m), jednak nie nadająca się do kąpieli. Amatorzy pływania mogą udać się na stawy kąpieliskowe, znajdujące się ok 500 metrów od ośrodka. Obok mieszczą się stawy wędkarskie.

W pobliżu ośrodka znajduje się spora połać lasu, w którym będą odbywały się gry terenowe i LARPy. Blisko też do baru (ok. 50m) oraz sklepu wielkopowierzchniowego (ok. 2 km).

Dojazd

Komunikacja publiczna: Serdecznie nie polecamy pociągów, w żadnym wydaniu. Wygoda wygodą, ale czas przejazdu z Krakowa jest dłuższy o 1,5 godziny, względem autobusów.
Do Nowego Sącza z Krakowa kursują trzy linie autobusów: Szwagropol, Voyager, PKS. Można jechać każdym, w sumie odjeżdżają z Krakowa co 20-30 minut.
Jest również ciekawe połączenie PKS z Nysy, przez Bielsko Białą i Rabkę do Krynicy. Odjazd z Nysy o 8, z BB o 11, w Nowym Sączu melduje się o 16.

Gdy już wylądowaliśmy na dworcu autobusowym w Nowym Sączu, pozostaje nam wsiąść do autobusu do Rytra/Piwnicznej/Żegiestowa. Lista busów i autobusów tutaj.

UWAGA: Przejazd powinien trwać jakieś 10-15 minut! Pozostańcie czujni, najlepiej porozmawiajcie z kierowcą, ponieważ wysiadacie na nietypowym przystanku. Wysiadacie zaraz za mostem na Popradzie, na samym początku Starego Sącza. Inne hasła które mogą wpłynąć na wyobraźnię kierowcy: przed rondem w Starym Sączu, przy Szałasie, przy polu biwakowym.

Samochód: Każdemu jadącemu na Fornost odradzamy jazdę przez Nowy Sącz. Trzeba przejechać przez samo centrum, co może kosztować nawet 2 godziny. Jadący z Krakowa najlepiej zrobią jadąc trasą Kraków-Wieliczka-Gdów-Limanowa-Nowy Sącz. Skręcenie w Chełmcu na Podegrodzie oszczędzi sporo czasu. Spójrzcie na mapkę i uwaga: przed Limanową zamknęli most, obecnie trzeba go objeżdżać (już zaznaczone na mapce). Nie wiemy, czy do weekendu zdążą go otworzyć.
Osobom zjeżdżającym z autostrady A4 w Brzesku współczujemy. Niby będziecie jechali obwodnicą, ale tak naprawdę w Nowym Sączu nie ma nic, co możnaby nazywać tym słowem. Jeśli jednak musicie wybrać tę trasę, polecamy skorzystać z tej mapki.