Co zabrać

Jeśli planujesz nocleg pod namiotem, weź… namiot 🙂

Nieodzowny będzie też śpiwór (najlepiej z karimatą). Noce na przełomie lipca i sierpnia są zwykle dość ciepłe, więc nie musisz zaopatrywać się w sprzęt polarny, niemniej ciepła kurtka może się przydać. Na wypadek deszczowej aury rozważ coś przeciwdeszczowego i odpowiednie obuwie (świetnie sprawdzają się kalosze).

Przydatna może okazać się również najpewniej latarka (najlepiej „czołówka”). Nie zaszkodzi też uzbroić się w zapasowe baterie do niej.

Koniecznie zabierz ze sobą dowód osobisty lub legitymację szkolną (wymagamy dokumentu przy akredytacji) oraz dużo lekkich, przewiewnych ubrań.

Przygotuj sobie również stroje na larpy, jeśli zamierzasz brać w nich udział (zgłosiwszy się przed konwentem do organizatorów poszczególnych gier po postaci, dowiesz się, jakich strojów będzie Ci potrzeba). Wprawdzie dysponujemy wypożyczalnią ekwipunku larpowego, ale nasze zasoby nie są niewyczerpane, więc warto zaopatrzyć się we własnym zakresie w klimatyczny ubiór, buty, nakrycia głowy, akcesoria, bezpieczną broń etc. 😉