Integracja

Wychodząc naprzeciw tym, którzy na Fornost przyjadą po raz pierwszy, organizujemy tzw. rozbiegówkę – atrakcję w formie quasi-larpa, organizowaną specjalnie dla „debiutantów”. Sama w sobie stanowi ona dobrą zabawę, natomiast jej głównym celem jest wprowadzenie nowych fornostowiczów w klimat imprezy, przybliżenie zasad larpów oraz ułatwienie wejścia w grupę, która od lat bawi się na Fornostach.

Tradycyjnie zachęcamy do wzięcia udziału w Turnieju Strażników. Trwa on przez cały Fornost, a jego zwycięzcy nagradzani są szeregiem ufundowanych przez sponsorów nagród. W ramach turnieju uczestnicy tworzą Domy – drużyny, które w trakcie trwania Fornostu zdobywają punkty,  biorąc udział w różnych konkurencjach, grach i turniejach, wykazując się kreatywnością etc.

Najważniejszym punktem w programie Fornostu jest Gra Główna – dwudniowy larp w Tolkienowskim świecie Śródziemia. Jeśli będziesz na Fornoście pierwszy raz, poproś organizatorów GG o dołączenie Cię do któregoś ze stronnictw występujących w grze (więcej informacji znajdziesz tutaj). Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób dopiero zaczynających przygodę z larpami 😉