Podsumowanie Fornostu 2017

Fornost X już za nami!

Jak wiadomo, rok fornostowiczów dzieli się na przed i po Fornoście. Nikt nie chce aby dobra zabawa zakończyła się zbyt szybko, z tego też powodu trwamy w konwentowej aurze jak najdłużej! Jednak najwyższa pora na podsumowanie!

W dniach 29.07 – 6.08 2017 ponownie już spotkaliśmy się w Łutowcu dzięki uprzejmości Szkoły Podstawowej Fundacji “Elementarz”. Tegoroczna odsłona konwentu była wyjątkowa, nie tylko ze względu na wspaniałe punkty programu, ale również dlatego, że była edycją jubileuszową – Fornost ma już 10(!!) lat! Tym samym zamknęliśmy pierwszą dekadę naszej działalności – w trakcie której konwent, który powstał jako szalony pomysł grupki znajomych tolkienistów, którzy zapałali miłością do LARPów, przekształcił się w wydarzenie zajmujące istotne miejsce na konwentowej mapie Polski.

DSC_0026

– X Fornost możemy nazwać ogromnym sukcesem. Nasz jubileusz świętowaliśmy w atmosferze historii, wspominków jak i anegdot związanych z poprzednimi edycjami. Te chwile umiliło nam spotkanie z wieloma osobami które odwiedziły nas specjalnie z tej okazji. Oczywiście nie można zapomnieć o torcie – co to za świętowanie bez tortu! Miło nam również poinformować, że tegoroczna edycja była największą w ostatnich latach – w Fornoście 2017 wzięło udział przeszło 130 osób!

Jako, że na przełomie miesięcy nigdy nie pada deszcz, a w tym roku 30 stopniowe temperatury nas wręcz rozpieszczały, dzięki czemu udało się zorganizować wszystkie zaplanowane punkty programu.

Z roku na rok Fornost stara się dostarczać swoim uczestnikom coraz to nowych rozrywek, z tego też względu nie zabrakło różnorodności. Stawialiśmy na nowe formy LARPowew ciekawych realiach, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Warto tutaj nadmienić, że gracze brali udział w LARPach takich jak:

“Wszyscy jesteśmy Kapitanami”, “Eschaton”, “Dzicz 2”, “Co Ty tu robisz?” oraz w największym dwudniowej grze głównej “Władca Północy”.

DSC_0026

Tegoroczna edycja obfitowała także w inne atrakcje takie jak warsztaty na których można było uszyć własny kaptur w stylistyce LARPowej czy umotać Ziarnuszkę. Co odważniejsi mogli spróbować swoich sił w warsztatach szermierki “Chcesz pokonać Aragorna?”. Nie zapominajmy o NanoLarpingu – który w naszym wydaniu był wspaniałą zabawą oraz uzupełnieniem dla klasycznych LARPów. Aby żadna minuta dobrej zabawy nie poszła na marne program uzupełniliśmy również o eventy: “Arenę Maximus”, konkurs Blizzardowski, Bring Your Own Pipe & Chill czy nocnym eventem “Idziemy expić”.  Przez cały czas trwania Fornostu działał Gamesroom, ponadto odbył się turniej gry wydawnictwa Rebel „Szeryf z Nottingham”.

DSC_0026

Czego oczywiście nie mogło zabraknąć to – conocne ogniska i wspólne śpiewanie.

A kiedy noc była już bardzo ciemna (“i pełna strachów!”), a część z nas szła na zasłużony odpoczynek, fornostowicze rozkładali się na kocykach – snuli spokojne opowieści i podziwiali spadające perseidy!

Wszyscy naładowaliśmy się pozytywną, fornostową energią i ruszamy z przygotowaniami kolejnej edycji, ale nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie podziękowali Wam Wszystkim – uczestnikom, bo to Wam Fornost zawdzięcza swój niepowtarzalny klimat! Szczególne podziękowania kierujemy do:

Gandiego – Za całokształt organizatorski,

Rynn – sprawowanie pieczy nad całością Fornostu i dodatkowo czuwanie, aby nic nie umknęło (bilans ofiar opublikujemy po otrzymaniu protokołów z Prokuratury Arnorskiej ;)) również za pieczę nad potworami,

Sophie – za zapewnienie Fornostowi jak zawsze znakomitej oprawy graficznej i wypożyczalnię jak i ogarnięcie karczmy,

Asi i Ariego – za współpracę ze sponsorami a Asi dodatkowo również za patronów,

Niny – za materiały promocyjne,

Leszliego – za ogarnięcie akredytacji i wielu spraw z tym związanych (na Fornoście kolejki praktycznie nie występują! :)),

Jaśka – za zaopiekowanie się helperami,

Helperów – za przeżycie zajmowania się nimi przez Jaśka,

Atu – za zapewnienie pierwszej (oraz kolejnych) pomocy medycznej,

Wszystkich organizatorów LARPów: Asi, Kamila , BLisa, Rynn, Niny, Roberta Jurczyka, oraz innych eventów: Sophie, Ponczo, Poro, Achos, Tehava, Kamil, Rynn, Kuba Zabierowski,

Pandy, Artysty, Achosa, Gandiego – za organizację jak zawsze epickiej Gry Głównej,

Tehavy – za opiekę nad Gamesroomem,

Katarzyny Rżosińskiej – za charakteryzację,

Wszystkich fotografów – za uwiecznienie Fornostu dla potomnych,

Wilka – za dobra natury (if you know what I mean),

Darka – za możliwość organizacji konwentu w Łutowcu oraz skrócony kurs krzyku szeptem ;).

 

I jeszcze raz Wam Wszystkim za znakomitą zabawę!