Najważniejsze informacje

Kiedy? 

29.07 – 05.08.2023

Przedsprzedaż biletów odbywa się w trzech turach:

🔹 Tura I – 450 PLN (do 14 czerwca)

🔹 Tura II – 500 PLN (do końca czerwca)

🔹 Tura III – 550 PLN (pozostałe dni i bezpośrednio na konwencie)

🔹 Bilet uczniowski kosztuje 450 PLN niezależnie od tury oraz może być zakupiony bezpośrednio na konwencie)

Dodatkowo istnieje możliwość zakupu biletu jednodniowego za 100 PLN (np. jeśli wybieracie się tylko na 3-dniowy larp „Tajemnice Ithilien”, koszt to 300 PLN niezależnie od tury). Zakup biletów jest możliwy przez sklep larpowy Rekwizytornia. Bilet na całość imprezy upoważnia uczestnika do udziału we wszystkich larpach i atrakcjach na Fornoście, noclegu na polu namiotowym, zapewniamy wam dostęp do zaplecza sanitarnego, prądu, darmowego WiFi, drewna do ogniska czyli serca Fornostu oraz pełnego wyżywienia w klimacie w przypadku uczestnictwa w Tajemnicach Ithilien (czwartek, piątek, sobota), które zapewni wam ekipa Ubojni – Kuchni Chaosu.

Gdzie?

Fornost 2023 odbywa się we wsi Czatachowa, położonej na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Teren Fornostu (pole namiotowe), znajduje się na samym końcu jednej z dwóch dróg w miejscowości. Po wjeździe do Czatachowej, należy skręcić w lewo przy przystanku PKS i jechać prosto. Po namiotowe znajduje się po lewej stronie, tuż za ostatnimi domami.

Na polu namiotowym, do dyspozycji uczestników, są miejsca w cieniu drzew. Na miejsce zostaną dostarczone również przenośne toalety i prysznice z ciepłą wodą.

Dojazd

Niestety, do Czatachowej komunikacja publiczna kursuje rzadko, dlatego należy liczyć się z tym, że bezpośredni dojazd może być utrudniony. Najbliższą miejscowością, do której dojeżdża pociąg oraz autobusy dalekobieżne jest Myszków. Z Myszkowa można dojechać busami do Żarek, skąd na miejsce imprezy jest około 6 kilometrów.

W przypadku, gdy do Myszkowa przyjeżdżacie w większej grupie i potrzebujecie transportu lub dysponujecie wolnymi miejscami we własnym samochodzie, zajrzyjcie do dokumentu dojazdowego.

Nocleg

Nocleg na polu jest w cenie akredytacji, niezależnie od ilości namiotów, ich wielkości itd. Można również zgłosić chęć noclegu w położonej obok, i w najbliższej okolicy, agroturystyce. Do dyspozycji uczestników będą przenośne toalety i prysznice oraz umywalnia z bieżącą wodą do umycia naczyń czy rąk. Wyznaczony również zostanie punkt z dostępnym prądem, a także spokojniejsze pomieszczenie z internetem.

Pole namiotowe – punkt centralny konwentu.

A dla tych, którym marzy się nocleg w domku letniskowym – możecie zarezerwować taki domek bezpośrednio pod numerem telefonu: 516 680 598.

Zagroda Pod Klonami oferuje po 6 miejsc w dwóch drewnianych i nowoczesnych domkach letniskowych, a także w domku o statusie zabytku (9-osobowy). Domki mogą być rezerwowane jedynie w całości zamiast jako pojedyncze pokoje/łóżka, polecamy zatem zebrać się w grupę! Więcej informacji pod adresem: www.zagrodapodklonami.pl

Uwaga ❗️ W domkach nie mogą przebywać zwierzęta.

Wyżywienie

W czasie imprezy zapewniamy stały dostęp do wrzątku i cateringu obiadowego (zamawianego dzień wcześniej). Na polu namiotowym stanie tablica ogłoszeniowa z dostępnym menu i miejscem na zamówienia na następny dzień. Kilkanaście minut spacerem od pola namiotowego znajdują się również dwie lokalne restauracje.

Wychodzimy na przeciwko trudności, która spotkała nas jako organizatorów i robimy co możemy, by zapewnić wam łatwy dostęp do wyżywienia na imprezie mimo braku dostępności budki z cateringiem przez cały dzień. Dlatego, oprócz zamawianych dzień wcześniej obiadów, chcemy was zaprosić codziennie rano (sob-śr) na fornostowe śniadania. W programie wielki gar owsianki, pieczywo i dodatki, kawa i herbata. To wszystko w cenie biletu.

Niestety w Czatachowej nie ma sklepu. Konwentowicze jednak regularnie jeżdżą do sklepów w okolicy, nie ma zatem problemu z dogadaniem się w sprawie wspólnej wyprawy lub przekazania gotowej listy zakupów.

Co wieczór rozpalane będzie również ognisko, na którym będziecie mogli upiec sobie posiłek.

Miejsce gry

Teren, na którym odbywają się larpy znajduje się w odległości około dziesięciu minut drogi piechotą od pola namiotowego. Położenie w urokliwym lesie zapewnia doskonały klimat do gry. Do dyspozycji jest również prowizoryczna zabudowa drewniana – wioska, karczma, fort i inne obiekty. Cała infrastruktura jest regularnie rozbudowywana i ulepszana (zdjęcia fortu zostały wykonane w 2019 roku). Galerię zdjęć z Gry Główniej 2022: „Dzień Środka Lata” oraz larpa „Wyżynki”, możecie obejrzeć tutaj i tutaj.

W tym roku, w rolę przesiąkniętego magią lasu Ithilien, wcieli się teren położony bezpośrednio na północ od pola namiotowego.