Najważniejsze informacje

Kiedy? 

29.07 – 05.08.2023

Przedsprzedaż biletów odbywa się w trzech turach:

🔹 Tura I – 450 PLN (do 14 czerwca)

🔹 Tura II – 500 PLN (do końca czerwca)

🔹 Tura III – 550 PLN (pozostałe dni i bezpośrednio na konwencie)

🔹 Bilet uczniowski kosztuje 450 PLN niezależnie od tury oraz może być zakupiony bezpośrednio na konwencie)

Dodatkowo istnieje możliwość zakupu biletu jednodniowego za 100 PLN (np. jeśli wybieracie się tylko na 3-dniowy larp „Tajemnice Ithilien”, koszt to 300 PLN niezależnie od tury). Zakup biletów jest możliwy przez sklep larpowy Rekwizytornia. Bilet na całość imprezy upoważnia uczestnika do udziału we wszystkich larpach i atrakcjach na Fornoście, noclegu na polu namiotowym, zapewniamy wam dostęp do zaplecza sanitarnego, prądu, darmowego WiFi, wypożyczalni strojów od Iryt Kraus, drewna do ogniska czyli serca Fornostu oraz pełnego wyżywienia w klimacie w przypadku uczestnictwa w Tajemnicach Ithilien (czwartek, piątek, sobota), które zapewni wam ekipa Ubojni – Kuchni Chaosu.

Gdzie?

Fornost 2023 odbywa się we wsi Czatachowa, położonej na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Teren Fornostu (pole namiotowe), znajduje się na samym końcu jednej z dwóch dróg w miejscowości. Po wjeździe do Czatachowej, należy skręcić w lewo przy przystanku PKS i jechać prosto. Po namiotowe znajduje się po lewej stronie, tuż za ostatnimi domami.

Na polu namiotowym, do dyspozycji uczestników, są miejsca w cieniu drzew. Na miejsce zostaną dostarczone również przenośne toalety i prysznice z ciepłą wodą.

Dojazd

Niestety, do Czatachowej komunikacja publiczna kursuje rzadko, dlatego należy liczyć się z tym, że bezpośredni dojazd może być utrudniony. Najbliższą miejscowością, do której dojeżdża pociąg oraz autobusy dalekobieżne jest Myszków. Z Myszkowa można dojechać busami do Żarek, skąd na miejsce imprezy jest około 6 kilometrów.

W przypadku, gdy do Myszkowa przyjeżdżacie w większej grupie i potrzebujecie transportu lub dysponujecie wolnymi miejscami we własnym samochodzie, zajrzyjcie do dokumentu dojazdowego.

Nocleg

Nocleg na polu jest w cenie akredytacji, niezależnie od ilości namiotów, ich wielkości itd. Można również zgłosić chęć noclegu w położonej obok, i w najbliższej okolicy, agroturystyce. Do dyspozycji uczestników będą przenośne toalety i prysznice oraz umywalnia z bieżącą wodą do umycia naczyń czy rąk. Wyznaczony również zostanie punkt z dostępnym prądem, a także spokojniejsze pomieszczenie z internetem.

Pole namiotowe – punkt centralny konwentu.

A dla tych, którym marzy się nocleg w domku letniskowym – możecie zarezerwować taki domek bezpośrednio pod numerem telefonu: 516 680 598.

Zagroda Pod Klonami oferuje po 6 miejsc w dwóch drewnianych i nowoczesnych domkach letniskowych, a także w domku o statusie zabytku (9-osobowy). Domki mogą być rezerwowane jedynie w całości zamiast jako pojedyncze pokoje/łóżka, polecamy zatem zebrać się w grupę! Więcej informacji pod adresem: www.zagrodapodklonami.pl

Uwaga ❗️ W domkach nie mogą przebywać zwierzęta.

Wyżywienie

W czasie imprezy, zapewniamy również catering, gdzie można zaopatrzyć się w ciepłe posiłki, napoje i wrzątek. W budce cateringu będzie również możliwe kupienie napojów alkoholowych.

Niestety w Czatachowej nie ma sklepu. Konwentowicze jednak regularnie jeżdżą do sklepów w okolicy, nie ma zatem problemu z dogadaniem się w sprawie wspólnej wyprawy lub przekazania gotowej listy zakupów.

Miejsce gry

Teren, na którym odbywają się larpy znajduje się w odległości około dziesięciu minut drogi piechotą od pola namiotowego. Położenie w urokliwym lesie zapewnia doskonały klimat do gry. Do dyspozycji jest również prowizoryczna zabudowa drewniana – wioska, karczma, fort i inne obiekty. Cała infrastruktura jest regularnie rozbudowywana i ulepszana (zdjęcia fortu zostały wykonane w 2019 roku). Galerię zdjęć z Gry Główniej 2022: „Dzień Środka Lata” oraz larpa „Wyżynki”, możecie obejrzeć tutaj i tutaj.

W tym roku, w rolę przesiąkniętego magią lasu Ithilien, wcieli się teren położony bezpośrednio na północ od pola namiotowego.