Najważniejsze informacje

Fornost to tygodniowy, terenowy konwent dla miłośników fantasy. Odbywa się w miejscowości Czatachowa położnej na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Program imprezy pełny jest larpów, warsztatów i konkursów. Główną atrakcję stanowi 2-dniowy LARP osadzony w świecie J.R.R. Tolkiena.

Kiedy? 

27.07 – 03.08.2024

Przedsprzedaż odbywa się w trzech turach:

  • Tura I – 450 PLN (do końca marca)
  • Tura II – 550 PLN (1.04-27.07)
  • Tura III – 600 PLN (bezpośrednio na konwencie)

Dodatkowo istnieje możliwość zakupu biletu jednodniowego za 100 PLN (np. jeśli wybieracie się tylko na 3-dniowy larp „Piknik w Domu Beorna”, koszt wyniesie 300 PLN niezależnie od tury)

Bilety zniżkowe:

  • 25% zniżki dla uczniów, studentów i doktorantów, niezależnie od tury
  • Bilet dla helpera – 300 PLN (udostępniamy 5 sztuk takich biletów dla osób, które chcą aktywnie wspomagać zespół organizacyjny podczas trwania imprezy)
  • Bilet dla twórców atrakcji – 300 PLN (dla osób, których zgłoszone atrakcje zostały przyjęte)
  • Bilet ad-hoc – 450 PLN – bilet dla „gościa”, osób chcących miło spędzić tydzień w lesie i przy wieczornych ogniskach. Nie upoważnia do brania udziału w LARP’ach obywających się na Fornoście. Będzie go można zakupić jedynie w czasie trwania konwentu.

Zakup biletów jest możliwy przez formularz – https://forms.gle/XA8xZjCsG7URNTm59

Bilet na całość imprezy upoważnia uczestnika do udziału we wszystkich larpach i atrakcjach na Fornoście, noclegu na polu namiotowym oraz wyżywienia w klimacie w przypadku uczestnictwa w larpie „Piknik w Domu Beorna”.

Zapraszamy do kliknięcia się na wydarzeniu na Facebooku, gdzie publikujemy przydatne informacje.

Gdzie?

Fornost 2024 odbywa się we wsi Czatachowa, położonej na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Teren Fornostu (pole namiotowe), znajduje się na samym końcu jednej z dwóch dróg w miejscowości. Po wjeździe do Czatachowej, należy skręcić w lewo przy przystanku PKS i jechać prosto. Po namiotowe znajduje się po lewej stronie, tuż za ostatnimi domami.

Na polu namiotowym, do dyspozycji uczestników, są miejsca w cieniu drzew. Na miejsce zostaną dostarczone również przenośne toalety i prysznice z ciepłą wodą.

Dojazd

Niestety, do Czatachowej komunikacja publiczna kursuje rzadko, dlatego należy liczyć się z tym, że bezpośredni dojazd może być utrudniony. Najbliższą miejscowością, do której dojeżdża pociąg oraz autobusy dalekobieżne jest Myszków. Z Myszkowa można dojechać busami do Żarek, skąd na miejsce imprezy jest około 6 kilometrów.

W przypadku, gdy do Myszkowa przyjeżdżacie w większej grupie i potrzebujecie transportu lub dysponujecie wolnymi miejscami we własnym samochodzie, zajrzyjcie do dokumentu dojazdowego.

Nocleg

Nocleg na polu jest w cenie akredytacji, niezależnie od ilości namiotów, ich wielkości itd. Można również zgłosić chęć noclegu w położonej obok, i w najbliższej okolicy, agroturystyce. Do dyspozycji uczestników będą przenośne toalety i prysznice oraz umywalnia z bieżącą wodą do umycia naczyń czy rąk. Wyznaczony również zostanie punkt z dostępnym prądem, a także spokojniejsze pomieszczenie z internetem.

Pole namiotowe – punkt centralny konwentu.

A dla tych, którym marzy się nocleg w domku letniskowym – możecie zarezerwować taki domek bezpośrednio pod numerem telefonu: 516 680 598.

Zagroda Pod Klonami oferuje po 6 miejsc w dwóch drewnianych i nowoczesnych domkach letniskowych, a także w większym domku o statusie zabytku (9-osobowy). Domki mogą być rezerwowane jedynie w całości zamiast jako pojedyncze pokoje/łóżka, polecamy zatem zebrać się w grupę! Więcej informacji pod adresem: www.zagrodapodklonami.pl

Uwaga ❗️ W domkach nie mogą przebywać zwierzęta.

Wyżywienie

W czasie imprezy do dyspozycji wszystkich uczestników będzie stale dostępny wrzątek oraz zamawiany dzień wcześniej catering obiadowy i większe, jednogarnkowe dania. W godzinach akredytacyjnych będziecie mogli składać zamówienia na następny dzień lub opłacić kilka posiłków z góry. Kilkanaście minut spacerem od pola namiotowego znajdują się również dwie lokalne restauracje.

Oprócz zamawianych dzień wcześniej obiadów, chcemy was zaprosić codziennie rano (sob-śr) na fornostowe śniadania integracyjne (pieczywo i dodatki, kawa, herbata w cenie biletu). Jeśli sami macie coś czym z chęcią podzielilibyście się z innymi uczestnikami, przynoście śmiało na wspólny stół.

Od czwartku żywić Was będzie zespół Ubojni.

Niestety w Czatachowej nie ma sklepu. Konwentowicze jednak regularnie jeżdżą do sklepów w okolicy, nie ma zatem problemu z dogadaniem się w sprawie wspólnej wyprawy lub przekazania gotowej listy zakupów.

Co wieczór rozpalane będzie również ognisko, na którym będziecie mogli upiec sobie posiłek.

Miejsce gry

Teren, na którym odbywają się larpy znajduje się w odległości około dziesięciu minut drogi piechotą od pola namiotowego. Położenie w urokliwym lesie zapewnia doskonały klimat do gry. Do dyspozycji jest również prowizoryczna zabudowa drewniana – wioska, karczma, fort i inne obiekty. Galerię zdjęć z Gry Główniej 2022: „Dzień Środka Lata”, 2023: „Tajemnice Ithilien” i larpa „Wyżynki”, możecie obejrzeć tutaj, tutaj i tutaj.