LARP „Tajemnice Ithilien”

Tajemnice Ithilien to największy, trzydniowy larp Fornostu – a zarazem punkt programu stanowiący kulminację i zwieńczenie każdego naszego konwentu. Akcja ma miejsce w Tolkienowskim Śródziemiu, około 200 lat po zakończeniu akcji znanej z Władcy Pierścieni. Kolejne gry tworzą spójną fabułę, jednak nie zawsze są swoimi bezpośrednimi kontynuacjami. Poniżej znajdują się wszystkie informacje dotyczące tegorocznej odsłony, które stopniowo będą pojawiać się również na stronie wydarzenia na Facebooku

Larp odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023.

Miejscem akcji będą opuszczone ziemie Ithilien. Po wydarzeniach z poprzednich edycji, Gondor, osłabiony po utracie Arnoru jako potężnego lennika, stara się umacniać pozycję na ziemiach, które przez wiele pokoleń należały do niego. Easterlingowie, którzy prowadzili zaciekły konflikt o ten region, również roszczą sobie do niego prawa. Domniemana władza nie zawsze okazuje się tą faktyczną, gdyż są tacy, dla których polityka nie ma znaczenia.

Zachęceni pozytywnymi doświadczeniami z poprzednich lat, grę otwieramy 3 sierpnia warsztatami i pre-playami, które wprowadzają postaci do fabuły larpaa. Gracze będą też mieli możliwość zapoznać się ze swoją frakcją, z którą spędzą kolejne dwa dni gry. Dla chętnych zorganizowane zostaną też wspólne manewry bojowe, tworząc przy okazji dobrą okazję do lepszego zapamiętania mechaniki walki.

By wziąć udział w larpie, konieczne jest przygotowanie stroju odpowiedniego do realiów Śródziemia i odgrywanej postaci. Wkrótce opublikowany zostanie poradnik jak w tani sposób stworzyć taki strój.

Chcemy graczom dać również możliwość stworzenia własnych postaci, dlatego wkrótce opublikujemy formularz zgłoszeniowy. Śledź wydarzenie na Fecabooku, by niczego nie przegapić.

W razie wszelkich pytań i wątpliwości – zapraszamy do kontaktu z nami pod adresem graglowna@gmail.com.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z informacjami w poniższych linkach:

Organizatorzy:

Michał „Eldarion” Skerczyński, Demi Mist Snow, Przemysław „Bishop” Kopacz, Aleks Biedronka, Iryt Kraus, Krzysztof „Sharp” Brzoska, Mateusz „Izostar” Hałupka, Marc „Rennard” Kubosz, Beata Atłas

Lokacja Tajemnic Ithilien i innych larpów na Fornoście

Teren, na którym odbywają się larpy znajduje się w odległości około dziesięciu minut drogi piechotą od pola namiotowego. Położenie w urokliwym lesie zapewnia doskonały klimat do gry. Do dyspozycji jest również prowizoryczna zabudowa drewniana – wioska, karczma, fort i inne obiekty. Cała infrastruktura jest regularnie rozbudowywana i ulepszana (zdjęcia fortu zostały wykonane w 2019 roku). Galerię zdjęć z Gry Główniej 2022: „Dzień Środka Lata” oraz larpa „Wyżynki”, możecie obejrzeć tutaj i tutaj.

W tym roku, w rolę przesiąkniętego magią lasu Ithilien, wcieli się teren położony bezpośrednio na północ od pola namiotowego.