Gra Główna 2024 – „Piknik w Domu Beorna”

Piknik w Domu Beorna to największy, trzydniowy larp Fornostu – a zarazem punkt programu stanowiący kulminację i zwieńczenie każdego naszego konwentu. Akcja ma miejsce w Tolkienowskim Śródziemiu, około 200 lat po zakończeniu akcji znanej z Władcy Pierścieni. Kolejne gry tworzą spójną fabułę, jednak nie zawsze są swoimi bezpośrednimi kontynuacjami. Poniżej znajdują się wszystkie informacje dotyczące tegorocznej odsłony, które stopniowo będą pojawiać się również na stronie wydarzenia na Facebooku

LARP będzie stanowić swoistą kontynuację wydarzeń, do których doszło podczas zeszłorocznych “Tajemnic Ithilien”.

– – –

Wieści o pojawieniu się Białego Czarodzieja oraz odkryciu smoczego jaja w odległych lasach Ithilien obiegły całe Śródziemie z prędkością błyskawicy, niesione wpierw przez relację naocznych świadków, a później rozpowiadane dalej po domostwach, karczmach i gościńcach. Uwadze wolnych ludów nie umknęło również to, iż niektóre plemiona Easterlingów zaczęły migrować na Zachód uciekając przed jarzmem Szarego Króla. Powtarzano też plotki o pojawieniu się plemienia orków, które chciałoby żyć w zgodzie z innymi rasami. Proza życia i zbliżająca się zima spowodowały jednak, że wydarzenia z odległej krainy odeszły na plan dalszy, przytłoczone ciężkimi czapami śniegu.
Życie jednak toczy się dalej i wraz z nastaniem wiosny rozpoczną się przygotowania do corocznego pikniku organizowanego przez Beorningów na ich rodowych ziemiach w celu uczczenia historycznego dla tego ludu wydarzenia jakim była wizyta Czarodzieja wraz z kompanią Thorina Dębowej Tarczy u ich słynnego przodka. Ten rok będzie jednak wyjątkowy, gdyż podczas pikniku odbędzie się również turniej upamiętniający Bitwę Pięciu Armii.
Ponadto, widmo tego co pojawiło się w odległych lasach Ithilien ciągle krąży w myślach tych, których sercom bliski jest los Śródziemia. Może i na razie zagrożenie jest niepewne i odległe jednak nie można go lekceważyć, a tym samym należy podjąć odpowiednie kroki…

– – –

Larp odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2024.
Koszt wejściówki na larpa wynosi 300 zł, a zakup jest możliwy poprzez dedykowany formularz. Opłacenie wejściówki jest ostatecznym potwierdzeniem otrzymanej roli.

Zachęceni pozytywnymi doświadczeniami z poprzednich lat, grę otwieramy 1 sierpnia warsztatami mechanicznymi i pre-playami, które wprowadzają postaci do fabuły larpa. Gracze będą też mieli możliwość zapoznać się ze swoją frakcją, z którą spędzą kolejne dwa dni gry. Dla chętnych zorganizowane zostaną też wspólne manewry bojowe, tworząc przy okazji dobrą okazję do lepszego zapamiętania mechaniki walki.

By wziąć udział w larpie, konieczne jest przygotowanie stroju odpowiedniego do realiów Śródziemia i odgrywanej postaci. Poniżej znajdziecie linki do poradnika strojowego oraz tablic z inspiracjami.

Chcemy graczom dać również możliwość stworzenia własnych postaci, dlatego do końca kwietnia otwarty jest specjalny formularz zgłoszeniowy. Śledź wydarzenie na Facebooku, by niczego nie przegapić.

W razie wszelkich pytań i wątpliwości – zapraszamy do kontaktu z nami poprzez nasz fanpage na Facebooku lub serwer Discord.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z informacjami w poniższych linkach:

Organizatorzy:

Krzysztof „Sharp” Brzoska, Michał „Eldarion” Skerczyński, Mateusz „Izostar” Hałupka, Marc „Rennard” Kubosz, Michał „Nowy” Bąk, Bartosz „Artysta” Brózda, Piotr „Dżydżu” Jażdżyk

Lokacja Pikniku i innych larpów na Fornoście

Teren, na którym odbywają się larpy znajduje się w odległości niecałych dziesięciu minut drogi piechotą od pola namiotowego. Położenie w urokliwym lesie zapewnia doskonały klimat do gry. Do dyspozycji jest również prowizoryczna zabudowa drewniana – wioska, karczma, fort i inne obiekty. Cała infrastruktura jest regularnie rozbudowywana i ulepszana (zdjęcia fortu zostały wykonane w 2019 roku). Galerię zdjęć z Gry Główniej 2022: „Dzień Środka Lata” (fot. Piotr Muller), „Tajemnice Ithilien” (fot. Maciej Margielski) i larpa „Wyżynki” (fot. Dariusz Majchrowicz), możecie obejrzeć tutaj, tutaj i tutaj.

„Piknik w Domu Beorna” będzie odbywał się natomiast na otwartej przestrzeni na północ od pola namiotowego. Festiwalowy nastrój gry stworzą klimatyczne namioty, dekoracje oraz karczma organizowana przez zespół „Ubojni”.