Miejsce i dojazd (Łutowiec)

Łutowiec to malownicza wieś w województwie śląskim, w powiecie myszkowskim, w gminie Niegowa.

Miejsce

Pole namiotowe jest usytuowane u stóp skały zwanej Strażnicą. Na polu są do dyspozycji miejsca w cieniu drzew, jak również prysznice, toalety i umywalnie – zarówno zewnętrzne, jak i w małym budynku szkoły, który stanowi centralny obiekt pola (Szkoła Podstawowa Fundacji „Elementarz” w Łutowcu).

W pobliżu (kilkaset metrów od pola) znajduje się sklepik spożywczy i lokal gastronomiczny. Ponadto w ciągu dnia we wspomnianej szkole można zamawiać ciepłe posiłki w przystępnych cenach (śniadania, obiady i nie tylko).

Jeśli ktoś nie chce spać pod namiotem, może wynajmować łóżko w szkole – cena wynosi 15 zł za noc bez pościeli lub 20 zł z pościelą. Miejsc dla uczestników jest stosunkowo dużo, ale jeżeli ktoś już dziś jest pewien, że będzie chciał nocować w szkole, prosimy o mail pod tytułem „Fornost 2016 – rezerwacja noclegu” na adres: kuba.wasielak@gmail.com.

Bardziej wymagający mogą też zakwaterować się w pobliskim ośrodku agroturystycznym (kilka minut marszu od pola namiotowego). W tym wypadku rezerwacji trzeba dokonywać na własną rękę, dzwoniąc na numer podany pod adresem: http://przyrodaiczlowiek.pl/morawiec/

Warto również wspomnieć, że w obrębie pola namiotowego znajduje się klimatyczna hobbicka norka (Smajal).

DSC_0139

 

Dojazd

Aby dotrzeć na Fornost, należy kierować się na Myszków, dokąd można dojechać zarówno autobusem, jak i pociągiem.

W Myszkowie można skorzystać z busów i autobusów – najlepiej zawczasu wyszukać połączenia z Myszkowa do Mirowa w dogodnym dla siebie terminie. Warto pamiętać o tym, aby poprosić kierowcę o zatrzymanie się przy zjeździe na Łutowiec. Aby z tamtego miejsca dotrzeć na pole namiotowe, należy jeszcze przejść około 1 km.

Dla osób docierających do Myszkowa w grupach i/lub poza godzinami kursowania busów proponujemy też inną opcję. Przez cały czas trwania konwentu w godzinach 10:00 – 20:00 będzie dostępny kierowca, który za opłatą 20 złotych (od kursu, nie od osoby) wykona przejazd do Myszkowa (lub innego ustalonego miejsca), aby zebrać osoby z dworca. W przypadku chęci skorzystania z takiej opcji prosimy o kontakt pod numerem +48 793 24 68 63, najlepiej z co najmniej godzinnym wyprzedzeniem.

Oczywiście kierowcami są konwentowicze, dlatego z góry prosimy o wyrozumiałość – w sytuacji, gdy np. będzie trwał punkt programu albo obiad, być może będziemy zmuszeni poprosić o nieco cierpliwości. A jeśli komuś zdarzy się przybyć do Myszkowa po godzinie 20:00 i/lub większą grupą (więcej niż 3-4 osoby), prosimy o kontakt z jeszcze większym wyprzedzeniem – najlepiej tego samego dnia w godzinach porannych – abyśmy zdążyli przygotować transport 😉

 

Miejsce gry

Teren, na którym odbywają się larpy, rozciąga się w większości na łąki i lasy (czasem także skałki) odizolowane od cywilizacji. Do dyspozycji jest również prowizoryczna zabudowa drewniana – wioska, karczma, fort i inne obiekty.

DSC_0168

DSC_0145

DSC_0150

DSC_0158

DSC_0159