O Fornoście

Fornost jest larpowym konwentem terenowym, którego wizytówką jest duży, dwudniowy larp w świecie Śródziemia (wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena). Gra odbywa się w IV Erze, około sto pięćdziesiąt lat po odpłynięciu za morze Drużyny Pierścienia.

Fornost jest larpowym konwentem terenowym, którego wizytówką jest duży, dwudniowy larp w świecie Śródziemia, wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena. Gra odbywa się w IV Erze, około sto pięćdziesiąt lat po odpłynięciu za Morze Drużyny Pierścienia. Szczegółowe informacje na temat Gry Głównej znajdziesz tutaj.

Fornost to także stolica Króla Północy, gród wzniesiony na ruinach poprzedniej twierdzy Dunedainów o tej samej nazwie. Jest centralnym punktem kraju Arnor, zarządzanego przez Królewskich Namiestników.

Konwent Fornost po raz pierwszy odbył się w 2008 roku, a od kilku odsłon ma miejsce na malowniczych terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej we wsi Czatachowa.

Atrakcje

Nasz konwent to przede wszystkim LARPy, konkursy i turnieje odbywające się z dala od cywilizacji, na obszernych terenach leśnych w pobliżu pola obozowego. Jednakże Fornost ma do zaoferowania znacznie więcej atrakcji, niż widnieje w tabeli programowej. Co wieczór odbywają się ogniska z gitarą, stale dostępny jest także Games Room z grami planszowymi, do których każdy uczestnik Fornostu ma swobodny dostęp. Ponadto okolica z jurajskimi skałami i szlakami turystycznymi jest atrakcją samą w sobie.

Najważniejszym punktem w programie Fornostu jest Gra Główna – dwudniowy larp w Tolkienowskim świecie Śródziemia. Jeśli wybierasz się na Fornost po raz pierwszy i chcesz wziąć udział w LARPie, wypełnij formularz zgłoszeniowy, który znajdziesz na stronie wydarzenia Gry Głównej na Facebooku, a twórcy przypiszą Cię do jednego ze stronnictw występujących w grze (więcej informacji znajdziesz tutaj). Wszelkie pytania możesz również kierować do nas na Facebooku lub na serwerze Discord.

Bezpieczeństwo

Na Fornoście zawsze przebywa osoba dyżurująca, zmotoryzowana, gotowa odpowiednio zareagować na wypadki i inne niefortunne zdarzenia.

Ze względów bezpieczeństwa, osoby w wieku poniżej 15 lat nie mogą wziąć udziału w Fornoście inaczej niż pod opieką pełnoletniego opiekuna, wskazanego na piśmie przez opiekunów prawnych. Osoby niepełnoletnie, które skończyły 15 lat, podczas akredytacji muszą przedłożyć zgodę rodziców (lub opiekunów prawnych) na udział dziecka w Fornoście. Formularz zgody można pobrać z tego adresu.

Społeczność

Poczynania naszej społeczności możesz śledzić na naszym profilu na Facebooku. Zapraszamy również do dołączenia do naszej grupy na Facebooku oraz na serwer Discord.

Co więcej?

Wszystkich chętnych do udziału w imprezie zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami, które powinny dostarczyć najważniejszych informacji na temat imprezy, oferowanych atrakcji, wyżywienia i noclegu, oraz innych przydatnych treści:

Dojazd, nocleg i wyżywienie – na tej stronie dowiesz się wszystkiego na temat miejsca, w którym odbywa się Fornost, sposobów dojazdu oraz opcjach noclegowych i wyżywieniu podczas imprezy

Pierwszy raz? – jeśli wybierasz się na Fornost po raz pierwszy, koniecznie zajrzyj tutaj

Gra Główna – Fornost 2024

Jak powstał konwent Fornost? – powstały w 2016 roku krótki wpis o powstaniu Fornostu

Informacje bieżące na temat Fornostu znajdują się na naszym profilu na Facebooku oraz na stronie wydarzenia (która powstanie wkrótce).