Pierwszy raz?

Co roku, począwszy od pierwszej edycji Fornostu w 2008, spotykamy się w malowniczej scenerii, aby wspólnie spędzić przeszło tydzień na doskonałej zabawie.

Skoro trafiłeś/aś na stronę „Pierwszy raz”, zapewne wahasz się, czy przyjechać na Fornost. Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy ten artykuł z nadzieją, że zawarte tu informacje pozwolą Ci podjąć ostateczną decyzję.

Czynnikiem decydującym z pewnością jest dla Ciebie to, co będzie się w czasie konwentu działo i w jaki sposób będzie można spędzać na nim czas. Oprócz programu Fornostu, do gustu mogą Ci przypaść także inne aktywności, które opisaliśmy na stronie O Fornoście.

Na Fornoście nie natrafisz również na żadne problemy z Noclegami i wyżywieniem. Praktycznie wszystko jest na miejscu i łatwo dostępne.

Najważniejszym punktem w programie Fornostu jest Gra Główna – dwudniowy LARP w Tolkienowskim świecie Śródziemia. Jeśli będziesz na Fornoście pierwszy raz, poproś organizatorów GG o dołączenie Cię do któregoś ze stronnictw występujących w grze (więcej informacji znajdziesz tutaj). Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób dopiero zaczynających przygodę z LARPami.

Jeśli już podjąłeś/łaś decyzję o przyjeździe, koniecznie zapoznaj się dalszą częścią tego artykułu.

Co muszę zabrać?

Jeśli planujesz nocleg pod namiotem, weź… namiot 🙂

Nieodzowny będzie też śpiwór (najlepiej z karimatą). Noce na przełomie lipca i sierpnia są zwykle dość ciepłe, więc nie musisz zaopatrywać się w sprzęt polarny, niemniej ciepła kurtka może się przydać. Na wypadek deszczowej aury rozważ coś przeciwdeszczowego i odpowiednie obuwie (świetnie sprawdzają się kalosze).

Przydatna może okazać się również latarka (najlepiej „czołówka”). Nie zaszkodzi też uzbroić się w zapasowe baterie do niej. Zalecamy także zabranie ze sobą kremów z filtrem oraz preparatu odstraszającego komary i kleszcze.

Koniecznie zabierz ze sobą dowód osobisty lub legitymację szkolną (wymagamy dokumentu przy akredytacji) oraz dużo lekkich, przewiewnych ubrań.

Przygotuj sobie również stroje na larpy, jeśli zamierzasz brać w nich udział (zgłosiwszy się przed konwentem do organizatorów poszczególnych gier po postaci, dowiesz się, jakich strojów będzie Ci potrzeba). Warto zaopatrzyć się we własnym zakresie w klimatyczny ubiór, buty, nakrycia głowy, akcesoria, bezpieczną broń itp.

A jeśli poszukujesz rozszerzonej listy, którą możesz z łatwością skopiować lub wydrukować, zerknij właśnie tutaj.

Uwaga dla opiekunów osób poniżej 15 roku życia

Ze względów bezpieczeństwa, osoby w wieku poniżej 15 lat nie mogą wziąć udziału w Fornoście inaczej niż pod opieką pełnoletniego opiekuna wskazanego na piśmie przez opiekunów prawnych. Osoby niepełnoletnie, które skończyły 15 lat, podczas akredytacji muszą przedłożyć zgodę rodziców (lub opiekunów prawnych) na udział dziecka w Fornoście. Formularz zgody można pobrać z tego adresu.

Co więcej?

A jeśli również same LARPy są dla Ciebie czymś nowym (lub jeśli po prostu szukasz inspiracji), zachęcamy do przeczytania szeregu naszych artykułów:

– Pierwszy raz na Fornoście z perspektywy introwertyka
– O Fornoście ogółem
– Jak powstał konwent Fornost?

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania lub wątpliwości, pisz do nas śmiało na Facebooku.